top of page
zugoly_dunakanyar.jpg

Programlehetőségek...

...Dömösön és környékén.

Dömös

Rám szakadék

A Rám-szakadék egy vadregényes szurdok a Három-forrás-völgyben, amelyet Magyarország egyik legnépszerűbb túraútvonala szel át. Habár a kirándulóhely egész évben szabadon látogatható, kedvezőtlen időjárási viszonyokban nem ajánlott az ösvény meghódítása!
A vulkáni eredetű sziklafalak Dömös és Dobogókő között magasodnak, egy nagyjából 3-4 óra alatt teljesíthető túraösvény mentén. A katlan szélessége néhol még a 3 métert sem éri el, magassága viszont egyes részeken a 30 métert is meghaladja. Kisebb-nagyobb vízesések tarkítják a falait, a mélyedésekben pedig ritka növényekre bukkanhatunk.

A legszerencsésebbek akár nyusztot vagy vadmacskát is láthatnak.
A túra teljesítése komoly kihívás erő, ügyesség és egyensúlyérzék szempontjából is. Az utat rozsdamentes létrák és korlátok kísérik, megkönnyítve a 112 méteres szintkülönbség leküzdését. Mivel az emelkedő egy patak medrén vezet keresztül, utcai cipőben semmiképp se vágjunk neki a kalandnak.
A szurdokot a családoknak sem kell kiradírozniuk a bakancslistájukról, de fontos, hogy csak természetjáráshoz szokott gyerekkel javasolt végiglavírozni az utat. Ha a kicsi megfelelő erőnléttel, lépésbiztonsággal és tapasztalattal rendelkezik, akkor gondos szülői felügyelet mellett teljesíteni tudja a kihívást.

Prédikálószék-kilátó

A Dunakanyar egyik leghíresebb és legkedveltebb kirándulóhelye a Prédikálószék, a Visegrádi-hegység 639 méter magas csúcsán található. A Prédikálószéken 2016 őszén adták át a Prédikálószék-kilátót, melyet egy Ybl-díjas építész, Koller József tervei alapján készítettek. A kilátó hamar a természetjárók egyik kedvenc helye lett. A 12 méter magas, három szintes kilátóról páratlan panoráma tárul a látogató elé a Dunakanyarra. Egyes szintjei tematikus kiállításként működnek. A túrázók tájékoztatást kapnak a környékbeli történetekről és legendákról.

Vadálló kövek

A Vadálló-kövek a Visegrádi-hegységben található, Dömös településéről megközelíthető vulkanikus eredetű sziklák. Az andezit vulkanizmus 12 millió évvel ezelőtti aktív működési szakaszában keletkeztek, amikor egy vulkanikus robbanás következtében egy hatalmas kaldera jött létre. A kaldera falai mentén figyelhetők meg a Vadálló-kövek mai különös alakzatai: a Nagy-tuskó, a Széles-torony, a Bunkó, Függőkövek, a Felkiáltó jel és Árpád trónja.
A sziklaképződmények a Duna-Ipoly Nemzeti Park fokozottan védett része.

Dömösi prépostsági romok

A dömösi Prépostsági romok a település egyik legjelentősebb turisztikai vonzerővel bíró attrakciója. A Dunakanyart övező hegyvidék az Árpád házi királyok kedvenc lakhelye volt. Így nem véletlen, hogy az egyik legkorábbról fennmaradt emlékünk is, a dömösi prépostság is itt található, melyet 1107-ben alapított Álmos herceg. A prépostság épülete 1321-ben elpusztult. A romok azonban napjainkban is látogathatóak.

Hajóállomás

Dömös az egyik legnépszerűbb kirándulóhely a Dunakanyarban. A Rám-szakadék, a Prédikálószék, a Vadálló kövek mindenki számára ismerősen csengenek. Kevesen tudják azonban, hogy Dömösre hajóval is lehet érkezni. A dömösi Hajóállomásra rendszeresen indulnak hajójáratok.
A Hajóállomás épülete két különálló épületrészből áll, melyet egy fedett átjáró köt össze. Innen közelíthető meg a hajókikötő is.

Wackor Tanya Lovasiskola

Ha felejthetetlen, különleges élményre vágysz, egy átlagosnak nem mondható helyen, lovakat, kutyákat megismerve, megértve, akkor nagy szeretettel várunk a Wackor Tanya Lovasiskolában!
Lovaglás, lovasoktatás, sétalovaglás, tereplovaglás, lovas tábor, minden egy helyen!
A Wackor Tanya 2015. januárjában alakult. A Dunakanyar legszebb részén alakítottuk ki a mindenki számára könnyen elérhető lovardát. Célunk az, hogy minél több gyermekkel, felnőttel megkedveltessük ezt a sportot, az állatokat és a velük való bánásmódot. Minél több aktív pihenésre vágyó embernek adjuk meg a lehetőséget arra, hogy kellemesen töltse szabadidejét. A lovaglás megismerése, az élménylovaglás megalapozza a lovakhoz való viszonyukat a későbbiekben. Korhatár nincs, felnőtteket, és gyerekeket is egyaránt fogadunk.
Lovardánkba előzetes bejelentkezés alapján tudnak időpontot foglalni az alábbi elérhetőségek valamelyikén!
+36 20 411 8322
borkavili@gmail.com
www.wackortanya.hu
Facebookon
A Zugoly Erdei Ház vendégei 10 % kedvezményt kapnak szolgáltatásaink áraiból!

Visegrád

Lepence Spa

Magyarország legszebb fekvésű strandja a visegrádi Lepence Spa. A fürdőt 1977-ben kezdték el építeni az 1300 méter mélyről feltörő, közel 40 fokos termálvízkút mellé. A Thermal Hotel Visegrád egyedi hangulatú wellness részlege tökéletes kikapcsolódási lehetőséget ad minden korosztály számára. A fürdő csaknem háromezer négyzetméteres területén összesen 7 medence található, amelynek kinti- és benti élményfürdői is egész évben működnek a fűtött medencéknek köszönhetően. A medencék mellett egy különleges kialakítású szaunaparkot létesítettek, ahol a hagyományos finn szaunák mellett gőzfürdő, illatos gőzfürdő, infraszauna, és aromakamra várja a pihenésre vágyó vendégeket.

Kecskehát rét

A Kecskehát rét Magyarország egyik legszebb pontja. A rétre érve páratlan kilátás tárul a természetjárók elé Visegrádra, a Fellegvárra és a Dunára. A rét egy remek pihenőhely lehet a Dömösről a Prédikálószékhez túrázóknak. A piros kereszttel jelzett túraútvonal érinti a rétet.

Visegrádi Pisztrángos Tavak

A Visegrádi Pisztrángos Tavak az Apátkúti-völgyben, a Telgárthy-réttől nem messze található. A látogatók bepillantást nyerhetnek a pisztrángtartás fortélyaiba, horgászhatnak és etethetnek is. Remek kikapcsolódási lehetőséget biztosít mindenki számára a nyugodt erdei környezetben.
Ha horgászni szeretnénk és nincs horgászbotunk, ez nem jelent problémát. Biztosítanak a számunkra, melyet tartalmaz a napijegy ára. A kifogott halainkat nem szabad visszaengedni, azonban nem messze található az Ördögmalom Erdei Étterem, ahol kisüttethetjük.

Ördögmalom-vízesés

Ha egy könnyed sétára vágyunk a természet lágy ölén, akkor remek választás az Ördögmalom-vízesés. Az Apátkúti-patak völgyében található zuhatag csupán 2,5 km-re található Visegrád központjából.
Az Apátkúti-patak Pilisszentlászlónál ered és Visegrádnál ömlik a Dunában. A 10 kilométer hosszan csordogáló patak egyik varázslatos része az Ördögmalom-vízesés és környéke. A vízfolyás mentén hatalmas kőtömbökkel találkozhatunk, melyet egy-egy nagyobb esőzés után sodort magával a víz. A sziklafalon lezúgó víz és hordalék hatalmas mélyedéseket koptatott ki. A meleg nyári hónapokban a gyerekek előszeretettel használják hűsölésre a természetesen kialakult medencéket.

Visegrádi Királyi Palota

A Visegrádi Királyi Palota ideális kirándulóhely azok számára, akik a kikapcsolódást történelmi kalandokkal szeretnék fűszerezni. Falai között megelevenednek a Magyar Királyság legszebb évtizedei, a Mátyás korából származó pompa még a sokat látott utazót is magával ragadja. Ha nyár derekára időzíted a Királyi Palota felfedezését, akkor még a Visegrádi Nemzetközi Palotajátékok forgatagán is részt vehetsz.
A Királyi Palota egyik leglátványosabb része az árkádos díszudvar. Minden szegletét átjárja a reneszánsz építészet szellemisége, és nem mellesleg itt található az 1000 Ft-os bankjegyről ismert Herkules-kút is. Noha víz már nem folyik belőle, a Hunyadi család címereivel díszített, vörösmárványból faragott szökőkút páratlan nevezetessége hazánknak. Érdemes bejárni a helyreállított palotakertet is, ahol fűszernövények és gyümölcsfák buja rengetege kápráztatja el az érkezőket.

Visegrádi Fellegvár

A Várhegy tetején magasló, több mint 700 éves Visegrádi Fellegvár egész évben érdekes kiállításokkal és lenyűgöző panorámával ajándékozza meg a kirándulókat. Kulturális és történelmi jelentősége miatt Magyarország legnépszerűbb látnivalói közé tartozik.
A Visegrádi Fellegvár környékén megelevenedik a múlt. A város emblematikus erődítményét IV. Béla király építtette meg, nem sokkal a tatárjárás után. Volt koronaőrző hely és királyi rezidencia, 1529-ben pedig török kézre került. Történetének legfontosabb fejezete azonban az 1335-ös visegrádi királytalálkozó volt, amikor Magyarország, Lengyelország és Csehország viszálykodás helyett a szövetséget választotta.
Sokak szerint a Visegrádi várból nyílik a Dunakanyar legszebb panorámája. A teraszról láthatod a Duna jellegzetes íveit, a víz tetején megcsillanó napfényt és a Kisoroszi Szigetcsúcsot is, amely a Szentendrei-sziget részét képezi. Tiszta időben a Börzsöny és a Pilis vonulatait is megpillanthatod.
Balzsamos nyári estéken felemelő látványt nyújt, ahogy az alkony halódó sugarait felváltják a szemközti Nagymaros, Kismaros és Verőce fényei. Olyan kilátás, amelyet legalább egyszer mindenkinek érdemes megnéznie.

Salamon-torony

Fellegvárhoz hasonlóan csodálatos látvány nyújt, évente több esküvőnek is helyet ad, illetve a hozzá tartozó tornapályán rendszeresen megrendezésre kerülnek a Szent György Lovagrend katonai hagyományőrzők lovagi torna bemutatói.
Az alsóvár a Fellegvárral egységes védelmi rendszert szolgált. Károly Róbert korában a lakótornyát királyi szálláshellyé alakították át. A torony köré ekkor épült meg a belső várfalöv.
1490-ben a torony a fellegvár koronaőrségének a kezére került, akik raktárnak használták.

1540-ben I. Ferdinánd katonái lerombolták a torony déli sarkát, majd a török hódítás után a település az alsóvár falai közé költözött. 
Visegrád egyik szimbólumának, a Salamon-toronynak legnagyobb rejtélye maga a neve.
Salamon király egyáltalán nem raboskodhatott a Fellegvár tornyában, hiszen ő a XI. században volt foglya László királynak, a kettős várrendszer megépítésérő pedig csak az 1256-os hivatalos oklevélben adnak hírt.
A visegrádi alsó vár alapvetően három feladatot látott el: katonai célokat szolgált, ispáni
lakóhely és királyi szálláshely volt. Falai mögül a Budát és Esztergomot összekötő utat, valamint a dunai hajózási útvonalakat is pontosan ellenőrizhették innen.

Zugfőzde Pálinkamúzeum

A Zugfőzde Pálinkamúzeumban a pálinkatörténeti kiállítás megtekintése mellett szakértői segítséggel összeállított pálinka íz sorokat is kóstolhatnak a látogatók. Megismerkedhetnek Magyarország pálinkafőzési történetével, a pálinkafőzés trükkjeivel és megtudhatják, hogy mi a kapcsolat Visegrád és a pálinka között.

Fun Extreme Canopy és Kalandpark

Visegrádon épült meg az ország első Canopy pályája. Adrenalin fokozó, szabadságot sugalló érzés száguldani a lombok felett. Pazar panoráma tárul a vendégek elé. A pálya 1 km hosszú. 4-10 fős csoportok vehetnek részt a programon. 
A park szerves része a kalandpark. 44 elem, 2 szinten várja az ügyességüket próbára tevő vendégeket. A mókus pályát már 110 cm magasságtól élvezhetik a gyerekek. A felnőtt részen, izgalmas, nehéz feladatokat találnak a résztvevők.
Tudnivalók:
Alsó súlyhatár: 40 kg. Felső súlyhatár: 110 kg
12 éves kortól használhatják a gyerekek a létesítményt.
Előzetesen, időpontot kell foglalni a programhoz.

Visegrádi Bobpálya

Minden korosztály számára, tökéletes kikapcsolódási lehetőséget nyújt a Visegrádi Bobpálya.1991 óta üzemel létesítményünk, ahol 2002 óta két pályával is várjuk a sportos, lazító élményt kedvelő látogatókat. A hagyományos pályában nyári bobbal, és a minden időjárási körülmények közt használható alpesi bobbal. Plexi tetővel szereljük fel a bobokat eső vagy hó esetén. A pálya középső kanyarjaiból gyönyörű rálátás nyílik a közeli Fellegvárra.
2009-es és végétől új szolgáltatással is várjuk kedves vendégeinket, az élményfotó berendezés keretein belül. A pálya egy adott pontján készít Önökről a lesiklás közben egy pillanatképet, melyek a kasszában utána megvásárolhatók!
Az élmények halmozása közben azok akik megéheznek, lehetőségük van a büfében meleg ételek, gyors- és vegetáriánus ételek fogyasztására, de azoknak sem kell aggódniuk akik csak egy csésze kávéra vagy egy hűsítő jégkrémre vágynak, hiszen a büfé széles kínálatából mindenki megtalálja a számára megfelelőt!
Visegrádi Nagyvillám-Kilátó mellett helyezkedik el gyönyörű környezetben a bobpálya, a hegyoldalban. Az izgalmat és sebességet kedvelők számára 2 pálya áll rendelkezésre, ahol garantált a felhőtlen szórakozás. A nyári és az alpesi bob esetében is 700 méteres lesikló szakaszt próbálhattok ki.

Nagyvillám Sípálya

Ha hazánk egyik legszebb síterepén szeretnénk egyet siklani, akkor mindenképp a Nagyvillám Sípályát kell meglátogatnunk. Síelés közben szemet gyönyörködtető panoráma tárul elénk a Fellegvárra és a Dunakanyarra. 
A síelésnek nagy hagyománya van itt Visegrádon. Már 40 éve várják a téli sport szerelmeseit.
A legelső felvonónak a mai bobpálya adott otthont, amely a Nagy-Villám-hegy déli oldalán terül el. A 80-as évek közepétől fejlesztésnek indult a síterep, új pályák és felvonók épültek a hegy északi oldalán. Jelenleg a hegycsúcsra való feljutást 9 felvonó segíti.
A pálya enyhe lejtésű, így kifejezetten alkalmas azok számára, aki még csak barátkoznak a síeléssel. Akik már gyakorlottabbak eme sportban, azok számára is tökéletes a széles pálya a gyakorláshoz. Füves talajának köszönhetően már kevés hó esetén is kiválóan használható.
Azonban, ha a hóesés elmarad, akkor az 5 hóágyú biztosítja a pálya kitűnő minőségét.
Autóval, tömegközlekedéssel vagy akár gyalogosan is megközelíthető a Nagyvillám Sípálya.
Ha autóval érkezünk, akkor a fellegvári szerpentin úton közelíthetjük meg, amely a téli időszakban sózva van. Busszal a Vártkert megállótól gyalogosan érhető el. Ha gyalogosan szeretnénk eljutni a sípályához, akkor Visegrádról a kék, majd a kék háromszög jelzést kell követni.

Visegrád szánkópálya

Ha itt a tél, és még hó is ropog a lábunk alatt, egyre égetőbbé válik a kérdés: hová menjünk szánkózni? A Visegrád szánkópálya népszerű választás, hiszen a száguldozás élményén túl mutatós kilátást biztosít a Dunakanyarra is.
Hazánk egyik legjobb szánkózó helye követlenül a Nagyvillám sípálya mellett húzódik, jól elkülönített részen. Pontosabban a 3-as számú kék pálya oldalán találjuk azt a nagyjából 150 méteres szakaszt, ahol gyerekek és felnőttek is biztonságban csúszkálhatnak. A pálya többségében finoman lejt, a meredek részek meghódításához nagy adag természetes hó is kell.
Tartsuk szem előtt, hogy itt is szigorúan tilos a sípályát szánkózásra használni!
A szánkópálya tetején csendesen mereng az erdei művelődési ház, ami egy különleges melegedő hely szerepét tölti be. Frissen főtt tea, forró csoki és forralt bor várja a téli mókában áthűlt vendégeket. Sí- és snowboard oktatást is vállalnak az üzemeltetők, ha pedig hófánkozni támadna kedvünk, csak a hóhiány szabhat gátat az élvezeteknek.

Nagymaros

Dunapart

Visegráddal pontosan szemben található Nagymaros. Itt találjuk a Duna legszebb partszakaszát, csendes, békés hangulatú kis város.
Számos ok van arra, hogy miért látogassunk el ide, de legfőképp érdemes a gyönyörű kilátás miatt a visegrádi fellegvárra, a Salamon-toronyra, a kulturált Duna-parti sétány miatt, ahol van játszótér, két kitűnő cukrászda és remek kiindulópont a Julianus kilátóhoz. A Dunakanyar északi partján vezető kerékpárút egyik fontos állomása, sok büfé és még kerékpárszerviz is található.
Vonattal érkezők figyelmébe ajánljuk, hogy a városközponthoz közelebb lévő, Nagymaros vasútállomás előtt, a Nagymaros-Visegrád megállóhelyen szálljanak le, mert innen csak 1 km-re van a Duna part.
A közelben található a Nagymaros-Visegrád komp, amivel könnyen átmehetünk Visegrádra akár autóval, akár kerékpárral vagy gyalogosan.

Nagymaros szabadstrand

A Nagymarosi szabadstrandon belépőjegy sem kell ahhoz, hogy felhőtlen vadvízi élményekben részesüljenek a vendégek. Alig 1 órás autóútra van Budapesttől, így nem csak a helyiek, de a kirándulni vágyók is előszeretettel csobbannak a Duna vizében. Az sem mellékes, hogy a partról meseszép panoráma nyílik a Visegrádi Fellegvárra. Kellemes környezet, pihentető csend és hűs habok várják az érkezőket Nagymaros ingyenesen igénybe vehető partszakaszán. Nagyjából 200-250 méter hosszú területen lehet letelepedni, amelynek egy részét fű, másik részét pedig kavics borítja. Elég minimális az árnyékos helyek aránya, úgyhogy a kánikula alatt mindenképp érdemes napernyővel vagy egyéb árnyékoló eszközzel készülni. A szabadstrand hűs vize igazi mentsvár a nyári melegben. A fürdésre szánt szakaszt bóják választják el a Duna többi részétől. Egyes szakaszokon lassan, máshol kifejezetten gyorsan mélyül, tehát a gyerkőcök biztonságának érdekében mindig legyen velük egy felnőtt. Fontos, hogy indulás előtt tájékozódjunk az aktuális vízszintről, ugyanis esőzés után könnyen megeshet, hogy teljesen elnyeli a folyó a strandot. A növekvő keresletre dinamikusan fejlődő infrastruktúra volt a fenntartók válasza, aminek köszönhetően a Dunakanyar szabadstrandja egyre zavartalanabb élményt kínál. Öltözőhelyiség, játszótér, mosdó és rengeteg hulladékgyűjtő kapott helyet a parton. Két büfé is fellelhető rajta, ahol többek közt lángost, hekket, flekkent, hamburgert és mindenféle édességet lehet kapni.

Juliánus Kilátó

A közel 15 méter magas, középkori bástyát idéző Julianus barátról elnevezett Julianus-kilátó a Hegyestető 482 méter magas csúcsán található. A kilátóból nemcsak a Dunára, de a Börzsönyre is lenyűgöző kilátás nyílik. Nagymarosról a kék, Zebegényből a sárga jelzésekkel ellátott útvonalon, egy körülbelül 4 km-es úton érkezünk a kilátóhoz. A turistaútvonal minden évszakban felfedezhető, de érdemes az időjárási viszonyokat figyelembe venni. A kilátó épületének középső szintjén egy fedett helyiség található, ahová behúzódhatunk a szél és az eső elől. A hely érdekessége, hogy a Dunakanyart szinte teljes egészében be lehet innen látni.

Zebegény

Zebegényi szabadstrand

A Dunakanyarban rejtőzik a vidék egyik legszebb ékköve, Zebegény. Az üdülőtelepülés nem csak kilátókkal és műemlékekkel kecsegteti a nyaralni vágyókat, hanem egy egész évben ingyenesen látogatható fürdőhellyel is. A Zebegényi szabadstrand elbűvölő természeti környezetben, egyedülálló panorámával várja a szabadvízi üdülés szerelmeseit.
A partszakasz végig kavicsos, a fürdőzés élményét pedig erősen befolyásolja a Duna aktuális vízállása. Alacsony vízállás esetén egy kopasz zátony tárul a látogatók elé, ami fokozatos
mélyülése miatt tökéletes játszóteret biztosít a kisgyerekes családok számára. Magas vízállás idején előfordulhat, hogy hirtelen mélyül a Duna és erősebb a sodrása, így ilyenkor mindenképp csak felügyelettel pancsoljanak a kicsik.  A szabadstrand területén viszonylag kevés olyan fát találni, ami enyhet nyújt a nyári hőség elől, így érdemes napernyővel érkezni.
Épp emiatt ideális hely azoknak, akik barnulni szeretnének, hiszen a strand mozgatható napozóágyai ingyenesen igénybe vehetők.
A komfortérzetet tovább növeli, hogy öltözőkabinok, mosdók, ivókút és hideg vizes zuhany is rendelkezésre áll. A legmelegebb hónapokban napvitorlák védik a vendégeket az erős napsugárzástól. A közelben található kajak, kenu és biciklikölcsönzőbenaz aktív kikapcsolódás híveit vízi járművek egész sora várja. A vállalkozás kenutúrákat is indít a környéken, amelyeket mindig az aktuális csapat képességeihez igazítanak. Mivel csónak bérlésére is lehetőség adódik, érdemes lehet beevezni a strand közvetlen szomszédságában fekvő szigetre is.

Kós Károly Kilátó

1960-ban egy kilátót építettek a Kopasz-hegyen álló félig kész trianoni emlékmű felhasználásával. Az akkoriban még vaslépcsős szerkezet az évek alatt balesetveszélyessé vált, így 2014-ben elkezdték elbontani, és a trianoni emlékmű elképzelései szerint kialakítani.
Ezzel egyidőben pedig elhatározták, hogy az emlékmű közelében új kilátót építenek. 
Az elkészült, vörösfenyőből épült Kós Károly-kilátót 2015-ben avatták fel a zebegényi hegyen.
Az egykori Római Birodalmat védő határvonal felépítése alapján inkább templomra hasonlító kilátót Csóka Árpád tervezte. Mivel a kilátó nevét adó Kós Károly Kolozsváron született, így a kilátó alsó részét egy székelykapuhoz hasonlóan formálták meg.
A kilátóról csodás látvány nyílik Zebegény háztetőire, a Dunára és a Pilisre, nagyon kedvelt célpont az idelátogató turisták körében.

Kálvária templom

A Kálvária templom klasszicista stílusban épült 1853-ban. A templom egyetlen bejárata fölött cseréppel fedett párkány figyelhető meg. Huszártornya bádog gúlával burkolt, deszkából készült és egy harang is felfedezhető benne.

Sziklakápolna

Egy legenda szerint valaha egy remete lakhelye volt Zebegényben a Kálvária-domb alján, a szerpentin mentén található Sziklakápolna. A remetéről tanúskodik a barlang jobb oldalán látható gyönyörű kő dombormű, amit állítólag ő készített – Szűz Mária megkoronázását és a Szentháromságot ábrázolja. Később kibővítették a barlangot, és templommá alakították át, amit Öregtemplomnak neveznek. Miután ezt a templomot lebontották, a helyére 1938-ban

Jékey László és Bartóky Magda építtette a jelenleg is látható díszes, címeres homlokzatot a kovácsoltvas kapuval Hendrich Antal tervei alapján.

Zebegényi szabadstrand

A Dunakanyarban rejtőzik a vidék egyik legszebb ékköve, Zebegény. Az üdülőtelepülés nem csak kilátókkal és műemlékekkel kecsegteti a nyaralni vágyókat, hanem egy egész évben ingyenesen látogatható fürdőhellyel is. A Zebegényi szabadstrand elbűvölő természeti környezetben, egyedülálló panorámával várja a szabadvízi üdülés szerelmeseit.
A partszakasz végig kavicsos, a fürdőzés élményét pedig erősen befolyásolja a Duna aktuális vízállása. Alacsony vízállás esetén egy kopasz zátony tárul a látogatók elé, ami fokozatos mélyülése miatt tökéletes játszóteret biztosít a kisgyerekes családok számára. Magas vízállás idején előfordulhat, hogy hirtelen mélyül a Duna és erősebb a sodrása, így ilyenkor mindenképp csak felügyelettel pancsoljanak a kicsik.  A szabadstrand területén viszonylag kevés olyan fát találni, ami enyhet nyújt a nyári hőség elől, így érdemes napernyővel érkezni.
Épp emiatt ideális hely azoknak, akik barnulni szeretnének, hiszen a strand mozgatható napozóágyai ingyenesen igénybe vehetők.
A komfortérzetet tovább növeli, hogy öltözőkabinok, mosdók, ivókút és hideg vizes zuhany is rendelkezésre áll. A legmelegebb hónapokban napvitorlák védik a vendégeket az erős napsugárzástól. A közelben található a Deop-Z kajak, kenu és biciklikölcsönző, ahol az aktív kikapcsolódás híveit vízi járművek egész sora várja. A vállalkozás kenutúrákat is indít a környéken, amelyeket mindig az aktuális csapat képességeihez igazítanak. Mivel csónak bérlésére is lehetőség adódik, érdemes lehet beevezni a strand közvetlen szomszédságában fekvő szigetre is.

Kós Károly Kilátó

1960-ban egy kilátót építettek a Kopasz-hegyen álló félig kész trianoni emlékmű felhasználásával. Az akkoriban még vaslépcsős szerkezet az évek alatt balesetveszélyessé vált, így 2014-ben elkezdték elbontani, és a trianoni emlékmű elképzelései szerint kialakítani.
Ezzel egyidőben pedig elhatározták, hogy az emlékmű közelében új kilátót építenek. 
Az elkészült, vörösfenyőből épült Kós Károly-kilátót 2015-ben avatták fel a zebegényi hegyen.
Az egykori Római Birodalmat védő határvonal felépítése alapján inkább templomra hasonlító kilátót Csóka Árpád tervezte. Mivel a kilátó nevét adó Kós Károly Kolozsváron született, így a kilátó alsó részét egy székelykapuhoz hasonlóan formálták meg.
A kilátóról csodás látvány nyílik Zebegény háztetőire, a Dunára és a Pilisre, nagyon kedvelt célpont az idelátogató turisták körében.

Kálvária templom

A Kálvária templom klasszicista stílusban épült 1853-ban. A templom egyetlen bejárata fölött cseréppel fedett párkány figyelhető meg. Huszártornya bádog gúlával burkolt, deszkából készült és egy harang is felfedezhető benne.

Sziklakápolna

Egy legenda szerint valaha egy remete lakhelye volt Zebegényben a Kálvária-domb alján, a szerpentin mentén található Sziklakápolna. A remetéről tanúskodik a barlang jobb oldalán látható gyönyörű kő dombormű, amit állítólag ő készített – Szűz Mária megkoronázását és a Szentháromságot ábrázolja. Később kibővítették a barlangot, és templommá alakították át, amit Öregtemplomnak neveznek. Miután ezt a templomot lebontották, a helyére 1938-ban Jékey László és Bartóky Magda építtette a jelenleg is látható díszes, címeres homlokzatot a kovácsoltvas kapuval Hendrich Antal tervei alapján.

Pilis-szentlászló

Spartacus-ösvény

Vadregényes kalandokra hív a már-már legendák közé emelt Spartacus-ösvény, amely a Dunakanyar egyik legkedveltebb túraútvonala. Jó ideig csak vadászok rótták ezt a felejthetetlen panorámával bíró ösvényt, aztán 2015-ben a nagyérdemű előtt is megnyitották.
Azóta több százezren vállalkoztak a Pilisszentlászló és Visegrád között húzódó útvonal meghódítására, és igazi zarándokhely lett a túrázás szerelmesei számára.
A Spartacus-ösvény egy 14 kilométeres távot ölel fel, helyenként határozottan keskeny nyomvonallal. Esős, sáros időben csak fokozott figyelemmel ajánljuk a végig járását.
Nagyjából 300 méteres szintemelkedésre kell számítani. Az útvonalon olyan sziklás, meredek szakaszok is vannak, ahol a kezdő túrázók bizony számíthatnak egy kis szuszogásra. A sérülések elkerülése végett érdemes olyan lábbeliben érkezni, ami a bokánkat is biztonságban tartja.
Mivel a Spartacus-ösvény a Duna-Ipoly Nemzeti Park részét képezi, a kirándulás alatt rengetegféle növény- és állatfajt tudunk lencsevégre kapni. A zöld sáv jelzést követve nem csak a kilátásért lehet majd hálát adni: számtalan izgalmas látnivaló is keresztezi az utunkat.
Előbb a Jenő kunyhó hív pihenésre, majd az Ördögmalom vízesésnél állhatunk le elcsendesedni pár percre. Rövid kitérővel a Bányatető-kilátóból is megcsodálhatjuk a panorámát és ha időnk engedi, a Bertényi Miklós füvészkertet is ajánlott körbejárni.

Dobogókő

Ferenczy-szikla

A Ferenczy-szikla a Pilis egyik kedvelt kirándulóhelye, melyet a „a Föld szívcsakrájának”, azaz „bolygónk dobogó szívének” is neveznek, mivel az oda túrázók szervezetét energiával tölti fel. A szikla Dobogókőről egy körülbelül 2 km-es túrával közelíthető meg.
Már elődeink is tudtak a hely jelentőségéről. Attila hun vezér a legféltettebb területének
tartotta a Ferenczy-sziklát a Kárpát-medencében. Egy mítosz szerint a mennyei képe is
megjelent itt halálát követően. A sziklát zarándokok ezrei keresik fel, akik a gyógyulásra és az archaikus tudás megszerzésére vágynak. Maga a Dalai Láma is ellátogatott már ide.

Dobogókői Sícentrum

Magyarország egyik legkedveltebb sícentruma Dobogókőn található, mindössze 30 percre Budapesttől. 2 sípálya, felvonó, fűtött jurták, egy különleges vendégház és felejthetetlen panoráma várja itt a téli sportok szerelmeseit.

Dobogókő szánkópálya

Egy havas nap szánkóháton az igazi! Ha kisebb gyerekkel keresünk tuti csúszkahelyet, ami lehetőleg még Budapesthez is közel van, akkor Dobogókő szánkópályája kiváló úti célt jelent. 
Nem csak a téli sportok szerelmesei, hanem a kirándulók és a fotósok is nagy becsben
tartják a Visegrádi-hegység ezen részét. Dobogókő 700 méteres tengerszint feletti
magassággal bír, így egészen fantasztikus rálátást biztosít a Dunakanyarra. A hegyre vezető utat menedékház és kilátó is kíséri, és ha lehet hinni az ezotéria nagymestereinek, még a Föld szívcsakrája is valahol itt bujkál.
Jelzett pályákra ne számítsunk: a szánkózásra alkalmas lankák a sípályával ellentétben
kezeletlenek. Amit hivatalosan dobogókői szánkópályaként tartunk számon, az egy kb. 200 méteres szakasz a felvonóállomás közelében. Itt elég szelíd lejtőket találunk, ezért főleg a kisgyermekes családoknak nyújt szórakozást.
A hegyen futó ösvények meredek oldalakat is kínálnak, ezeket azonban mindenki a saját felelősségére használja! A fékezési lehetőségek eléggé korlátozottak, ráadásul nem lehet előre tudni, hogy milyen hepe-hupa miatt ugrunk fejest a legközelebbi fatörzsbe. 
Bármennyire is vonzó a száguldás ígérete, a Dobogókő sípályát semmi esetre se használjuk szánkódombként, mert fokozottan balesetveszélyes!

Dobogókői Kilátó

A Dobogókői Kilátó igazán népszerű a turisták körében, hiszen csaknem 700 méter magasról lehet megcsodálni a 180 fokos panorámát.
A kilátás egyik lebilincselő részlete a kanyargó Duna és az őt körülvevő táj. Jobbra tekintve a Vadálló-köveket láthatjuk, mögötte pedig a Prédikálószék magasodik. Balra nézve a Szőke- forrás-völgyet csodálhatjuk meg Dömös piros háztetőivel díszítve. Szemben velünk a Rám- hegy magaslik, balra tőle pedig a Rám-szakadék húzódik. A panoráma központi részét képviseli az Árpád-vár is.
Balra nézve a Szer-kövek és a Szakó-hegy domborulatai nyúlnak el. Tiszta időben a Cserhát lankáit és a Mátrát is láthatjuk, ha szerencsénk van akkor akár a Magas-Tátra csúcsait is megcsodálhatjuk.

Pilismarót

Száguldás a Dunán

Béreljen motorcsónakot sofőrrel és fedezze fel a Dunakanyart egy új szemszögből. Száguldja végig a tájegység legszebb részeit családja, barátai vagy ismerősei körében.
Tekintse meg a vízről a csodálatos Visegrádi Fellegvárat, Salamon Tornyot vagy éppen az Esztergomi Bazilikát, Mária-Valéria hidat a lakatlan szigeteket. A felejthetetlen cabrio-vízi élményt az 5 férőhelyes, professzionális V8-as amerikai speedboat és a benne rejlő 310 lóerő biztosítja.
A Dunakanyar adottságainak köszönhetően, egy este, kétszer is megcsodálhatjuk, ahogy a nap lebukik a hegyek mögött.

Fánkozás

Háromszemélyes óriás fánkon ki tud tovább fennmaradni? Csak az aki a legkeményebben kapaszkodik. De azért teszünk róla, hogy ez ne legyen túl egyszerű és az élmény felejthetetlen legyen.

Vízisí/wakeboard oktatás

Elméleti oktatásban bemutatjuk és elgyakoroljuk, hogy mi fog történni a vízben. Ezután a gyakorlatban is kipróbáljuk a tanultakat. A hajó oldalához rögzített tanuló rúddal kezdjük a síelést/wakeboardozást, ami nagy könnyebbséget jelent az első kiállásnál. Majd egy rövid kötelet, későbbiekben egy hosszabbat kötünk a rúdhoz. Így garantált a teljes siker.

Kisoroszi

Kisoroszi Szigetcsúcs

A Kisoroszi Szigetcsúcs egy fantasztikus panorámával bíró, természetközeli kirándulóhely, ahol kempingezni és fürdeni is lehet. Egész évben ingyenesen látogatható, a sátorozásért és a parkolásért pedig csak szezonban kell fizetni (május 1.–szeptember 30.).
A szigethez tartozó partszakasz hivatalosan nem minősül strandnak, és bár a Kisoroszi
Önkormányzat nem javasolja fürdőzésre való használatát, nincs is megtiltva a pancsolás.
Alacsony vízállás esetén felszínre jut a kavicsos takaró, így jó darabon be lehet sétálni a folyó medrébe. Ilyenkor lehet a legjobban rálátni a környező panorámára, melyet a Hegyes-tetőn álló Julianus-kilátó és a Visegrádi fellegvár is gazdagít. Árnyékos helyekben sincs hiány, mivel a szigeteten éltes nyár- és fűzfák nyújtóznak a magasba.

Pilis-szentkereszt

Dera-szurdok

A Pilisszentkereszt déli határától induló Dera-szurdok a több helyen átívelő kis fahídjairól ismert. A szurdokvölgyben tett kirándulás nagyszerű program lehet családoknak, hiszen gyermekek számára is könnyedén teljesíthető. A kék jelzésen nagyon rövid időn belül, akár 30-40 perc alatt bejárható. Akik nagyobb mozgásra vágynak, választhatják a rövid körtúrát vagy a hosszú körtúrát. A kiránduláshoz érdemes olyan cipőt választani, ami jól tapad és tartja a bokát, mivel többször előfordul, hogy sziklákon vagy hídon vezet az út a túloldalra. 
A meredek völgyet a Dera-patak vagy más néven Kovács-patak alakította ki. A Pilis
leghosszabb patakja a Duna szentendrei ágába torkollik. A csodálatos környezetben bukók, vízesések, kimosott sziklaformák figyelhetőek meg. A szurdok elhelyezkedésének köszönhetően a forró nyári napokon is üdítően kellemes klímával rendelkezik. Több információs tábla került kihelyezésre, melyeknek köszönhetően megismerhető a térség állat- és növényvilága. 
A szurdokvölgyi túrának felső és alsó végpontja van, a kirándulás bármelyik végéről
kezdhető. Az útvonal babakocsival nem járható, azonban 5-6 éves gyerekekkel már nem jelent problémát. A déli végpontnál piknikező és pihenőhelyeket alakítottak ki.
A rövid, 4 km-es körtúra körülbelül 2 óra alatt megtehető. Első szakaszában hasonlít a
szurdokvölgyi túrára, azonban itt a parkolónál keresztezni kell a főutat, és letérni az az erdei ösvényre. Az ösvény végén jobbra fordulva, a kék jelzést követve egészen Szentkútig vezet az út. A kegyhelynél kellemesen meg lehet pihenni, majd a sárga kettőskereszt jelzést kell követni, mely visszavisz Pilisszentkeresztre. A hosszú, 13 km-es körtúra, mely 5 óra alatt járható be. Az útvonal felvisz egészen a Hosszú-hegy tetejére, ahonnan fantasztikus a kilátás a Budai-hegységre.

bottom of page